Choryně - Zjednodušená verze stránek
+

Služba Sociální rehabilitace Amika, která se věnuje lidem s duševním onemocněním nebo s psychickými potížemi

Služba je poskytována bezplatně dětem od 12 let a dospělým z V.M. a okolních obcí. Bližší info o nabízené službě získáte na tel.737 420 843, e-mailu: blahoslava.holisova@valmez.charita.cz, na webu Soc. rehabilitace Amika www.amikavalmez.cz nebo Charity V.M.
www.valmez.charita.cz, FB: amikavalmez.

AMIKA

podpora ve zvládnutí náročných situací

Sociální rehabilitace Amika je sociální služba, která již 12 let pomáhá lidem, kteří se v důsledku duševního onemocnění nebo psychických potíží dostali do situace, kterou nedokáží sami zvládnout.

Služba je poskytována bezplatně dětem od 12 let a dospělým z Valašského Meziříčí a okolních obcí.

Pandemie, válka na Ukrajině, ekonomická situace ve společnosti. Kombinace všech nepříznivých vlivů vyvolávají stres u dětí i dospělých. V poslední době zaznamenáváme nárůst lidí, kteří potřebují pomoc zvládnout tyto situace.

Máte ve svém okolí někoho, nebo jste vy tím, kdo se nachází v náročném životním období? Cítíte se nevyslyšeni, nepochopeni? Máte komplikované vztahy v rodině? Hledáte někoho, kdo by Vám naslouchal, porozuměl a pomohl? Potřebujete pomoct s praktickými věcmi, jako je nalezení vhodného zaměstnání, bydlení, doprovod na úřad nebo k lékaři?

Pozorujete změny chování u Vašeho dítěte? Zvládá těžce své emoce a nálady? Zjistili jste, že si ubližuje? Ztratilo vaše dítě zájem o školu nebo koníčky? Izoluje se doma, nechce být v kolektivu, je hlavně na telefonu? Má komplikované vztahy s rodinou, kamarády nebo školním kolektivu?

Se všemi těmito situacemi Vám pomůže tým zkušených sociálních pracovníků. Budete mít možnost spolupracovat s rodinným terapeutem/psychologem a peer pracovníkem (člověk s vlastní zkušeností s duševním onemocněním).

Setkání mohou probíhat u vás doma, v kavárně, na procházce nebo v prostorách naší služby. Můžete se na nás obrátit s jakoukoliv situací, kterou nebudeme zlehčovat. Pracovníci Amiky Vám budou věnovat tolik času, kolik budete potřebovat.

Bližší informace o nabízené službě získáte na telefonním čísle 737 420 843, e-mailu: blahoslava.holisova@valmez.charita.cz, na webových stránkách Sociální rehabilitace Amika www.amikavalmez.cz nebo Charity Valašské Meziříčí www.valmez.charita.cz, nebo na FB: amikavalmez.

Datum vložení: 14. 8. 2023 13:30
Datum poslední aktualizace: 14. 8. 2023 13:47