rozšířené vyhledávání ...

Poplatky

Poplatky je možné uhradit v hotovosti na obecním úřadě,

či bank. převodem na účet obce

u České spořitelny,číslo účtu:1766817369/0800

nebo Komerční banka č.ú.:107-951600247/0100

odpady :  variabilní symbol:1340+ čp. domu

voda    :    variabilní symbol 2310+ čp. domu

pes       :   variabilní symbol 1341+ čp. domu

stočné :    variabilní symbol  2321+čp. domu

dřevo  :    variabilní symbol 1032+ čp. domu

doprava:  variabilní symbol 3639+ čp. domu

hrob.místo:  variabilní symbol 3632

Konstantní symbol : 0008

Nalezené klíče

Dne 26.1.2022 se našel svazek klíčů na sídlišti před obchodem. Majitel si je může vyzvednout na obecním úřadě v Choryni.

26. 1. 2022

Topenářský servis - revize kotlů, čištění komínů - 23.2.2022

25. 1. 2022

Údržba zeleně a stromů - ořezání větví a stromů podél silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji

Údržba vegetace – ořezání větví a stromů podél silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji (v průjezdních i mimo průjezdní úseky obcí).

Zejména v zimním období hrozí vznik nebezpečných situací, kdy vlivem nepříznivých klimatických podmínek (vítr, sníh) mohou suché či jinak poškozené větve nebo stromy svým pádem do průjezdního profilu silnic II. a III. třídy negativně ohrozit bezpečnost silničního provozu. Proto jako pověřený správce silničního majetku ve vlastnictví Zlínského kraje upozorňujeme, že:

- vlastník pozemku, z něhož vyrůstá vegetace (především dřeviny – stromy a keře), a který sousedí se silnicí nebo zasahuje do ochranného pásma silnice, tj. do vzdálenosti 15 m od osy vozovky nebo od osy přilehlého jízdního pásu silnice II. nebo III. třídy, je dle občanského zákoníku povinen provádět jejich pravidelnou údržbu, tj. ořezávání větví či vykácení starých poškozených stromů tak, aby nedocházelo ke škodám na životě zdraví či majetku fyzických či právnických osob

- v případě porušení této právní povinnosti vzniká odpovědnost vlastníka pozemku za vzniklou škodu, neboť dle výše cit. zákona je strom součástí pozemku.

Nedojde-li ze strany vlastníků, správců či nájemců k odstranění závadných stavů, budeme při jejich zjištění jakožto správci silnic II. a III. třídy ve vlastnictví Zlínského kraje povinni postupovat mimo jiné dle níže citovaných ustanovení zákona č. 13/1997 Sb. (zákon o pozemních komunikacích):

§ 35 Ochrana dálnice, silnice a místní komunikace

1) Vlastníci nemovitostí v sousedství dálnice, silnice a místní komunikace jsou povinni strpět, aby na jejich pozemcích byla provedena nezbytná opatření k zabránění sesuvů půdy, padání kamenů, lavin a stromů nebo jejich částí, vznikne-li toto nebezpečí výstavbou nebo provozem dálnice, silnice a místní komunikace nebo přírodními vlivy; vznikne-li toto nebezpečí z jednání těchto vlastníků, jsou povinni učinit nezbytná opatření na svůj náklad. O rozsahu a způsobu provedení nezbytných opatření a o tom, kdo je provede, rozhodne silniční správní úřad.

2) Silniční správní úřad zjišťuje zdroje ohrožování dálnice, silnice a místní komunikace a zdroje rušení silničního provozu na nich. Zjistí-li zdroj ohrožení jiný, než je uveden v odstavci 1, nařídí silniční správní úřad jeho provozovateli nebo vlastníku odstranění zdroje tohoto ohrožení.

Nevyhoví-li provozovatel nebo vlastník zdroje ohrožení, silniční správní úřad rozhodne o odstranění zdroje ohrožení na jeho náklady.

Zámek Lešná u VM hledá kolegy

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2022

PWO Czech Republic a.s. - volná pracovní místa

InformaceInformace

19. 1. 2022

Reportáž o projektu na komunitní plánování sociálních služeb

19. 1. 2022

Jaká opatření platí od 3. ledna 2022

17. 1. 2022

Změny v protiepidemických opatřeních MZDR - schváleno 5.1.2022

MO--testovani-zamestnancu_5.1.2022.pdf (231.71 kB)

Vláda na svém jednání dne 5.1.2022 schválila změny v protiepidemických opatřeních Ministerstva zdravotnictví.

Všichni zaměstnanci ve veřejném i soukromém sektoru, ale i osoby samostatně výdělečně činné a jednatelé právnických osob, pokud přicházejí do styku s lidmi mimo vlastní domácnost, se budou muset od 17. ledna testovat v zaměstnání dvakrát týdně pomocí antigenních testů určených pro použití laickou osobou.

Testování bude pro zaměstnance povinné. V případě, že zaměstnanec odmítne test podstoupit, je povinností zaměstnavatele tuto skutečnost bez zbytečného odkladu ohlásit místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví. Zaměstnanec, který odmítne podstoupit test je pak povinen nosit respirátor, dodržovat rozestup 1,5 metru od ostatních osob, pokud je to vzhledem k povaze práce možné, a stravovat se odděleně.

Podrobnosti, viz. usnesení vlády v příloze.

Zároveň se změní i pravidla pro karantény a izolace osob s pozitivním testem, s příznaky nemoci a pro jejich významné epidemické kontakty. V reakci na očekávaný masivní nástup mutace omikron, která vykazuje odlišný průběh nákazy než předchozí varianty, dojde od 11. ledna ke zkrácení doby nařízené izolace a karantény na nejméně pět kalendářních dnů. K ukončení karantény ani izolace nebude nutný RT-PCR test, lidé s pozitivním antigenním testem ale budou moci na základě negativního výsledku následného RT-PCR testu izolaci ukončit ihned. Naopak lidé s příznaky nemoci covid-19 budou muset nad rámec pětidenní izolace případně ještě počkat nejméně dva dny po jejich odeznění. Do karantény budou po rizikovém kontaktu chodit i očkovaní a lidé po prodělání covid-19.

Vládní usnesení související s bojem proti epidemii:

Mimořádná a ochranná opatření - co aktuálně platí:

Covid portál / Vládní opatření lidskou řečí:

6. 1. 2022

Otevírací doba obecní knihovny v roce 2022